Boya ve Bakım İşleri

Şayet tekneniz karaya çekilmiş ve karada beklemesi durumunda zehirli boya uygulamasını tavsiye edilmez. Bunun sebebi tekneniz karaya alındıktan sonra su ile teması uzun süre kesileceği için teknenizin altına uygulayacağınız zehirli boya kuruyacak ve özelliğini yitirecektir.

Bu yüzden tekneniz karaya alındıktan sonra su ile temizlenerek teknenin altı yosun ve kekamoz gibi maddelerden arındırıldıktan sonra bekletilmesi tavsiye edilir.

Tekneniz suya indirilecekse eğer teknenin altı yapancı maddelerden kazıma, zımpara ve yıkama ile arındırıldıktan sonra kuruması beklenir ve astar atıldıktan sonra en az 2 kat zehirli boya uygulanarak suya indirilmesi tavsiye edilir.

Yat Boyama          

Teknemizin çevresel veya insan faktörleri gibi pek çok nedenden kaynaklanan boya veya gel coat olarak tabir ettiğimiz fiberin yüzeyinin parlaklığını kaybetmesi durumu meydana gelmektedir. Bu durumda hepimizin aklına boya tazeleme süreci gelebilir. Boya tazeleme mevcut yüzeydeki boyanın öldürülmesi ile başlar ve akabinde geçiş katları uygulanır. Atılan geçiş katlarının da öldürülmesi ile son kata gelinir ve kaliteli malzeme tercihimiz ve profesyonel ekibimiz ile titizlikle hareket ettiğimiz bu süreçte mükemmeliyeti son katta yakalayabiliriz.